Poleć przez email
Pin It

Co robić w Zakopanem gdy pada deszcz?

Urlop zaplanowany, apartament w Zakopanem zarezerwowany, atrakcje obmyślone, plan działania i zwiedzania przygotowany. Wjeżdżamy w malowniczy rejon Podhala, już czujemy smak wolności i relaksu, gdy nagle otrzymujemy zimne powitanie – ścianę deszczu. Co wtedy? Co zrobić kiedy pogoda płata nam figle i krzyżuje tak skrupulatnie ułożone plany? Konieczna jest ich zmiana, ale tu nasuwa się kolejne pytanie - co ciekawego można robić w Zakopanem w czasie deszczu? Podpowiadamy.

 

Zakopiańskie obiady w deszczowy dzień

 

Dobra restauracja to oczywiście istotny punkt programu każdego wyjazdu, także tego słonecznego, nie mniej jednak gdy na zewnątrz siąpi, mży bądź leje z pewnością chętniej spędzimy kilka godzin w zaciszu swojego stolika, przy lampce wina, grzańcu czy kawie. Będąc w Zakopanem bez wątpienia warto pokusić się o poznanie lokalnych specjałów – kwaśnicy na żeberku, placka po zbójnicku oraz oczywiście oscypka we wszystkich wariacjach. Na samych Krupówkach i w ich okolicach znaleźć można co najmniej kilka lub kilkadziesiąt nastrojowych miejsc na pyszny, tradycyjny zakopiański obiad.

 

Kolebka kultury podhalańskiej

 

Podczas deszczowych dni można łatwo docenić bogactwo kulturowe Zakopanego. Muzea, teatry oraz inne ciekawe miejsca rozsiane są po całym mieście, dzięki czemu nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych można przemieszczać się miedzy nimi na piechotę.

Zaledwie kilometr od Krupówek znajduje się jeden z najważniejszych symboli Zakopanego – Willa Koliba. Jest to pierwszy dom wzniesiony w stylu Zakopiańskim, zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza. Obecnie mieści się tam Muzeum Stylu Zakopiańskiego gdzie zobaczyć można całą historię i rozwój tak dobrze nam obecnie znanej estetyki. Wnętrze muzeum oraz jego aranżacje są dziełem autorstwa Władysława Hasiora – jednego z najbardziej znanych artystów związanych z Zakopanem. Jego życie i twórczość poznać można jedynie dwa kilometry dalej, w Muzeum poświęconemu artyście.

 

Z muzeum szybko i sprawnie można dotrzeć do kolejnego miejsca związanego z najbardziej znanym artystą Zakopiańskim – Teatru Witkacego, który mieści się przy ulicy Chramcówki 15.

 

Inne ciekawe i warte odwiedzenia zakopiańskie muzea to także Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Karola Szymanowskiego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Sabałówka oraz wiele innych.

 

Odpoczynek w apartamencie

 

Osobom szczególnie nie przepadającym za deszczową aurą oraz tym, którzy o wyjściu w taką pogodę nawet nie myślą proponujemy rezerwację odpowiedniego miejsca i zwykły rodzinny odpoczynek w apartamencie w Zakopanem. W pochmurny wieczór przy gorącej herbacie można nadrobić zaległości w rozmowie z najbliższymi, obejrzeć wspólnie film lub zagrać w rodzinną grę planszową. Apartamenty w Zakopanem dają wyjątkowo dużą swobodę, dzięki czemu leniwy wieczór w ich zaciszu wcale nie musi być nudny! Do dyspozycji jest tu także nowoczesna kuchnia, w której można przygotować rodzinną kolację, przekąski lub popcorn do filmu.

 

                                   

 

Termy są dobre na wszystko!

 

W czasie deszcze, kiedy szukamy ciekawej alternatywy okazuje się, że wcale nie musimy uciekać od wody! Bardzo popularne stały się ostatnio termy, które raz po raz wyrastają w okolicach Zakopanego. Termy to świetne miejsce na wypoczynek, zarówno bierny jak i ten aktywny. W takim miejscu zazwyczaj znajduje się kilka różnej wielkości basenów – wewnętrznych i zewnętrznych – sauna, jacuzzi, strefa spa a także wydzielona część restauracyjna.

 

Najbardziej znane termy z dobrym dojazdem z Zakopanego to termy Bukowina, termy Chochołowskie i termy Bania.

 

Miasto i góry w innym świetle

 

Jeśli żadna z powyższych opcji nam nie odpowiada i mimo wszystko kusi nas spacer po Krupówkach czy nawet wyjście w góry powinniśmy po prostu dać się skusić. Wszystkim zapominalskim, nasza recepcja oferuje mozliwość wypożyczenia parasola na okoliczność deszczowego spaceru. Oczywiście, zwłaszcza w górach zalecamy szczególną ostrożność i rozwagę, nie mniej jednak należy przyznać, że zarówno zdobywanie szczytów jak i spacer po Krupówkach w deszczu nabierają zupełnie innego charakteru. Atmosfera takiego spaceru daleka jest od gwaru turystycznego miasta, nabiera natomiast pewnej tajemniczości i spokoju, dlatego może czasem po prostu warto zmoknąć aby odkryć nowe oblicze znanych już miejsc!

 

Przeczytaj też...

Zakopane - kiedy najlepiej jechać?

 

Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@apartart.pl