Przewodnik po Zakopanem


Dobra Kasza Nasza

Restauracja Dobra Kasza Nasza to bardzo dobrze oceniane miejsce na kulinarnej mapie Zakopanego. W menu dania tradycyjnej polskiej kuchni - w znacznej części oparte na różnego rodzaju kaszach. Klimatyczne wnętrze i miła obsługa dodają atmosfery do spokojnego odpoczynku. Dobre opinie klientów są najlepszą recenzją miejsca.

Wielka Krokiew

Skocznia zbudowana w 1925 r zimą i latem gości najlepszych skoczków w ramach zawodów Pucharu Świata, a trzy razy odbywały się też na niej konkursy mistrzostw świata. Konkursy cieszą się ogromną popularnością wśród kibiców. Twórcą skoczni był miłośnik Tatr i góralszczyzny, architekt i plastyk Karol Stryjeński. Przez cały rok na Wielkiej Krokwi czynna jest kolej, a wyciąg krzesełkowy pozwoli turystom na wyjazd na sam szczyt skoczni. Wilka Krokiew (i skocznia Adama Małysza w Wiśle) to największe skocznie w Polsce.


Punkt widokowy Antałówka

Ze szczytu Antałówki widać piękno Tatr i życie Zakopanego. Wniesienie znajduje się blisko centrum Zakopanego i jest bardzo dobrą opcja dla osób, które lubią piesze wycieczki. Od dworca PKP, idąc przez Krupówki mamy do Antałówki ok. 3 kilometrów, więc przyjemny spacer jest odpowiedni także dla rodzin z dziećmi.


Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem posiada 11 filii i niezliczoną ilość eksponatów. Pierwszą siedzibę wybudowano w 1892 roku. Muzeum dokumentuje osiągnięcia kultury na Podhalu i wspiera ochronę Tatr i Podhala. Obecnie w filiach muzeum można również poznać historie wielu osób zasłużonych i związanych z góralską tradycją i regionem zakopiańskim.

Morskie Oko

W Dolinie Rybiego Potoku, u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p. położone jest największe jezioro w Tatrach. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego - trasę pieszo z łatwością pokonają nawet dzieci.

Kasprowy Wierch

Kasprowy ma wysokość 1985 m n.p.m. i jest jednym z najbardziej znanych szczytów Tatr. Popularność swą zawdzięcza wybudowanej kolejce górskiej. Podróż kolejką zajmuje ok. 20 minut i dostarcza uroczych widoków.W ciągu roku odwiedza go ok. 1 000 000 osób.
Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@apartart.pl