Stary Browar Lubicz Kraków

Stary Browar Lubicz w Krakowie

 

 

Stary Browar Lubicz to jeden z wielu interesujących punktów na mapie Krakowa. Podobnie, jak w przypadku innych atrakcji tego miasta, jego urok związany jest bezpośrednio z długą i interesująca historią.

 

 

Historia Starego Browaru Lubicz sięga 1840 roku, kiedy to na terenie ulicy Lubicz należącej wówczas do zamożnej rodziny Jenny wzniesiono pierwsze budynki browaru opracowane przez Von Pieretta. Browar nazwany został Browarem Johna, i działał pod tą nazwą do 1903 roku, do przejęcia przez Jana Goetza-Okocimskiego, który przemianował go na Browar Krakowski i Fabrykę Przetworów Słodowych J. Gotza. Browar świetne prosperował i rozwijał się, zyskując coraz większe uznanie wśród mieszkańców Krakowa.

 

 

Po drugiej wojnie światowej, podobnie jak wiele innych zakładów, Stary Browar Lubicz poddany został nacjonalizacji. Najpierw zarządzał nim Zarząd Przemysłu Fermentacyjnego w Zabrzu, jednak w 1968 roku przejąła go rozpoznawalna do dzisiaj marka Okocim. Pod tym mianem Stary Browar Lubicz produkował piwo aż do 2001 roku, kiedy to Okocim został przejęty przez międzynarodowy koncern Carlsberg, który uznał, że miejsce to nie nadaje się już najlepiej do produkcji piwa. Od tego momentu Stary Browar Lubicz zaczął funkcjonować wyłącznie jako ważny historyczny punkt na mapie Krakowa, wyróżniony między innymi obecnością w Krakowskim Szlaku Techniki. 

 

 

W styczniu 2014 przeprowadzona została odnowa historycznych budynków Starego Browaru Lubicz, takich, jak Susznia Słodu, Maszynownia, Portiernia, a także pałac Goetzów. W TWW apartamenty mamy przyjemnośc udostępnić Państwu na wynajem apartamenty na terenie Starego Browaru Lubicz, które oprócz wysokiego poziomu komfortu cechują się doskonałą lokalizacją oraz wspaniałym, historycznym duchem i otoczeniem.

 

 

Wszystkie apartamenty na terenie Starego Browaru Lubicz znajdą Państwo wśród innych apartamentów w Krakowie, opatrzone nazwą "Stary Browar". Zapraszamy! Żeby zobaczyć naszą ofertę apartamentów w Krakowie, zapraszamy na Apartamenty Kraków

 

 

stary-browar-lubicz-krakow

 

 

 

Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@tww.pl
Zend\Mvc\Router\Http\RouteMatch Object ( [length:protected] => 27 [params:protected] => Array ( [controller] => Application\Controller\Page [action] => index [module] => Application [lang] => pl [uri] => stary-browar-lubicz-krakow ) [matchedRouteName:protected] => polish-hostname/home/def )