Usługi dodatkowe - Kraków


Wyżywienie i nocleg
Śniadanie

Śniadanie dostarczane do apartamentu.

 

 

Cena: 39 PLN
Dodatkowe łóżeczko dziecięce

Dodatkowe łóżeczko dziecięce

Cena: 20 PLN
Nieprzypisane do grupy
Dostawka

Dodatkowe łóżko

 

Cena: 40 PLN
Transport z/na lotnisko Balice dla 1-5 osób

Transport z/na lotnisko Balice dla 1-5 osób.

Ceny:

od g. 6 rano do g. 22: 75 PLN

od g. 22 do g. 6 oraz w niedzielę i święta: 110 PLN

Cena: 75 - 110
Transport Kraków (Balice, Centrum)-Zakopane - dla 4 osób

Transport  z Krakowa (Balice, Centrum) do Zakopanego  dla 1-4 osób:

 

Cena: 360
Transport Lotnisko-Pyrzowice-Kraków dla 4 osób

Transport Lotnisko-Pyrzowice-Kraków dla 1 - 4 osób:

 

Cena: 360
Transport Kraków (Balice, Centrum)-Zakopane - bus dla 5-8 osób

Transport z Krakowa (Balice, Centrum) do Zakopanego  busem dla 5-8 osób:

 

Cena: 490
Transport Lotnisko-Pyrzowice-Kraków dla 5-8 osób

Transport Lotnisko-Pyrzowice-Kraków busem dla 5-8 osób.

Cena : 490 PLN

Cena: 490
Transport Kraków-Wieliczka-Kraków dla 1-6 osób.

Transport Kraków-Wieliczka-Kraków dla 1-6 osób.

 

Cena: 160 PLN

Cena: 160
Transport Kraków-Wieliczka-Kraków dla 7-12 osób.

Transport Kraków-Wieliczka-Kraków dla 7-12 osób.

 

Cena: 260
Transport Kraków-Oświęcim-Kraków dla 7-12 osób.

Transport Kraków-Oświęcim-Kraków dla 7-12 osób.

 

Cena: 580
Transport Kraków-Wieliczka-Oświęcim-Kraków dla 1-6 osób

Transport Kraków-Wieliczka-Oświęcim-Kraków dla 1-6 osób.

 

Cena: 500
Transport Kraków-Wieliczka-Oświęcim-Kraków 7-12 osób

Transport Kraków-Wieliczka-Oświęcim-Kraków 7-12 osób.

 

Cena: 900
Wycieczka Kraków - Stare Miasto i dzielnica Kazimierz

Wycieczkę rozpoczynamy od zwiedzania dzielnicy Kazimierz, dokąd udajemy się autobusem. Następnie autobus podwozi nas w okolice Wzgórza Wawelskiego. Spacerem udajemy się na Zamek i zwiedzamy Komnaty Królewskie oraz Katedrę. Następnie spacerujemy Drogą Królewską do najstarszego budynku Akademii Krakowskiej – Collegium Maius,  gdzie podziwiać będziemy wspaniały, malowniczy dziedziniec ze studnią i krużgankami.  Kolejnym punktem programu jest Rynek z niewielkim, kamiennym Kościółkiem Św. Wojciecha, Sukiennicami, Wieżą Ratuszową i Kościołem Mariackim.

Czas trwania: 4 h

Cena biletu:

Normalny: 135 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 105 PLN

Dla dzieci 4-15: 68 PLN

 

Cena: 68-135
Wycieczka: Kopalnia Soli w Wieliczce

Zwiedzanie tej jednej z najstarszych działających na świecie kopalni, gdzie sól wydobywano już w XIII w. a ok. 3500 lat p.n.e. rozpoczęto warzenie soli, rozpoczynamy wędrówką w dół pokonując ok. 360 stopni (schodów). Podczas prawie 2-godzinnego spaceru obejrzymy ok. 20 komór – w tym najpiękniejszą z kaplicą św. Kingi. Trasa naszej wędrówki prowadzić będzie  od poziomu I (64 m głębokości) do poziomu III (135 m głębokości) – skąd na powierzchnię wywiezie nas specjalna winda.

Czas trwania: 4 h

Cena biletu:

Normalny: 140 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 105 PLN

Dla dzieci 4-15: 70 PLN

Cena: 70-140
Wycieczka: Aushwitz-Birkenau

W trakcie 70 km podróży emitujemy w autobusie anglojęzyczny, dokumentalny film prezentujący pierwsze dni po wyzwoleniu obozu zagłady. Po ok. godzinnej podróży docieramy na miejsce i rozpoczynamy ok. 2-godzinny spacer po terenie byłego obozu Auschwitz I. Zwiedzamy m.in.: baraki, w których znajdują się ekspozycje tematyczne. Następnie oglądamy: ścianę straceń i Blok Śmierci – blok 11, plac apelowy z szubienicą zbiorową, komorę gazową i krematorium I. Następnie, po 15-minutowej przerwie udajemy się autobusem do obozu Auschwitz II-Birkenau, który oddalony jest od macierzystego obozu Auschwitz I o ok. 10 minut jazdy, a  na terenie którego hitlerowcy wybudowali większość urządzeń zgłady.

 

Czas trwania: 6 h

Cena biletu:

Normalny: 135 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 105 PLN

Dla dzieci 4-15: 68 PLN

Cena: 68-135
Wycieczka: Szlakiem kultury żydowskiej

Wycieczka pozwoli nam poznać krakowski Kazimierz – wyjątkowe miejsce kształtowane przez kilka wieków przez dwa współżyjące ze sobą kultury – Chrześcijan i Żydów.

W programie tej interesującej wycieczki znajdują się następujące obiekty: Synagoga Tempel, Plac Nowy zwany potocznie Placem Żydowskim, Synagoga Izaaka, Synagoga Wysoka, Bożnica Stara – najstarsza synagoga w Polsce, Synagoga Remuh i Cmentarz Remuh. Następnie opuścimy Kazimierz by udać się na Plac Bohaterów Getta, który był miejscem spędzania Żydów przed deportacjami z getta do obozów koncentracyjnych. Kolejnymi przystankami będą ulica Lipowa, przy której znajdowała się Wytwórnia Naczyń Emaliowanych Oskara Schindlera oraz  pomnik ku czci ofiar obozu w Płaszowie.

Czas trwania: 4 h

Cena biletu:

Normalny: 135 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 135 PLN

Dla dzieci 4-15: 135 PLN

Cena: 135
Wycieczka: Śladami Jana Pawła II

Pierwszym punktem w programie tej wycieczki są Wadowice – miasto oddalone od Krakowa o ok. 1 godzinę jazdy samochodem –  miasto gdzie wszystko się zaczęło... Zwiedzać będziemy dom rodzinny Jana Pawła II, w którym prezentowane są liczne pamiątki związane z dzieciństwem, młodością oraz pracą duszpasterską Papieża Polaka. Znajdują się tutaj również przedmioty osobiste Karola Wojtyły: narty, plecak, czapka. Następnie wrócimy do Krakowa, by zwiedzić Sanktuarium Miłosierdzia oraz Muzeum Archidiecezjalne, w którym znajduje się pokój ks. Wojtyły z dawnymi sprzętami oraz wystawa pamiątek po Janie Pawle II. Ostatnim punktem naszego programu będzie znajdujący się przy ulicy Franciszkańskiej 3 Pałac Biskupów, który był ostatnim miejscem zamieszkania Karola Wojtyły przed jego wyjazdem na konklawe do Watykanu w 1978 r. Zobaczymy sławne „okno papieskie”, z którego już jako Papież, podczas pobytów w Krakowie przemawiał do licznie zgromadzonych pielgrzymów, a pod którym w Jego ostatnich dniach życia, gromadziły się tłumy modlących się wiernych i pod którym zapalano tysiące świec po Jego odejściu.

Czas trwania: 5h

Cena biletu:

Normalny: 190 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 190 PLN

Dla dzieci 4-15: 190 PLN

 

Cena: 190
Wycieczka: Zakopane i Tatry

Po ok. 2-godzinnej podróży przyjeżdżamy do Zakopanego – zimowej stolicy Polski. Pierwszym punktem naszego programu jest Gubałówka, na którą wjeżdżamy kolejką torową. Z jej szczytu podziwiać będziemy piękną panoramę Tatr. Na wprost będzie widać najwspanialszą i najbardziej charakterystyczną górę  Zakopanego – Giewont, na prawo od Giewontu zobaczymy majestatyczne szczyty Czerwonych Wierchów, a na lewo szczyt Kasprowego Wierchu. Kolejnymi punktami naszej wycieczki będą: Willa „Atma”, Muzeum Tatrzańskie, w którym znajdują się m.in. autentyczna chata góralska przeniesiona z Kościeliska oraz kolekcja strojów ludowych, Kościół parafialny Św. Rodziny, ulica Kościeliska – najstarsza ulica Zakopanego, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, który był pierwszym kościołem parafialnym w mieście, Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Willa „Koliba”. W trakcie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad. W drodze powrotnej zwiedzamy Chochołów, niezwykłą wieś – żywy skansen, jedyne takie miejsce, gdzie zobaczyć możemy jak jeszcze przed kilkudziesięciu laty wyglądała większość góralskich wsi na Podhalu. Oglądać będziemy stojące wzdłuż drogi wybudowane z jodłowych bali kryte gontem chaty.

Czas trwania: 9h

Cena biletu:

Normalny: 230 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 230 PLN

Dla dzieci 4-15: 230 PLN

Cena: 230
Wycieczka: Częstochowa i Jasna góra

Po ok. 1,5-godzinnej podróży docieramy do Częstochowy i rozpoczynamy zwiedzanie Jasnej  Góry  klasztoru  Zakonu Paulinów w Częstochowie, który jest jednym z najważniejszych miejsc kultu maryjnego. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem pochodzący z Bełza, w którym od XV wieku w katolicyzmie – szczególnie polskim, Maryja czczona jest jako Matka Boża Królowa Polski. Szczególne znaczenie to miejsce ma dla Polaków od 1 kwietnia 1656 roku, gdy Jan Kazimierz złożył Śluby Lwowskie, powtórzone 26 sierpnia 1956 roku w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego. Jasna Góra od setek lat jest ważnym centrum pielgrzymkowym, nawiedzanym rok rocznie przez  ok. 5 mln pielgrzymów i turystów z 74 krajów, w tym 150 tys.  pielgrzymów przybywa tutaj pieszo. Pierwszym punktem naszego programu będzie Kaplica Cudownego Obrazu, gdzie podziwiać będziemy cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej namalowany na drewnianej tablicy. Następnie zwiedzimy Bazylikę. Po tym punkcie programu będziemy mieć czas do własnej dyspozycji, który można wykorzystać na zakupy w licznych sklepikach z dewocjonaliami i lunch lub indywidualne zwiedzanie Muzeum 600-lecia, które obrazuje 600 lat istnienia i obecności Cudownej Ikony Matki Boskiej w sanktuarium jasnogórskim, jak również upamiętnia 600-letnią obecność Zakonu Paulinów na tym miejscu czy skarbca, którego  obecny wystrój pochodzi z początku XX wieku, i jest dziełem architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. W skarbcu zgromadzone są dary wotywne. W drodze powrotnej zwiedzimy jeden z malowniczo położnych zamków na Szlaku Orlich Gniazd – Zamek w Pieskowej Skale,  który został wybudowany na polecenie króla Kazimierza Wielkiego lub ruiny Zamku w Ogrodzieńcu (w piątek).

Czas trwania: 8h

Cena biletu:

Normalny: 235 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 235 PLN

Dla dzieci 4-15: 235 PLN

 

Cena: 235
Wycieczka po Nowej Hucie

 

Nostalgiczna podróż w czasy PRL. Zobacz z nami Nową Hutę, pierwsze polskie socrealistyczne miasto zbudowane kompleksowo od podstaw. Zaprojektowane symetrycznie na planie półkola, było wraz z potężnym kombinatem metalurgicznym dumą komunistycznych władz. Nowohuckie budynki przypominają bardziej renesansowe włoskie pałace niż siermiężną, socjalistyczną architekturę. Zapewniamy transport oldschoolowym Trabantem zwanym "Zemstą Honeckera", kawałek dobrej socrealistycznej architektury oraz przystanek w restauracji "Stylowa", która nie zmieniła się od czasów towarzysza Gierka.

Czas trwania: 8 h

Cena biletu:

Normalny: 170 PLN

Dla studentów (do 26 roku życia, za ukazaniem legitymacji): 170 PLN

Dla dzieci 4-15: 170 PLN

Cena: 170
Transport
Transport Kraków-Oświęcim-Kraków dla 1-6 osób.

Transport Kraków-Oświęcim-Kraków dla 1-6 osób.

 

Cena: 360 PLN
Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@apartart.pl