Data publikacji: 22-02-2017
Poleć przez email
Pin It

Szkoda wyrzucić! Design japońskich opakowań - wystawa w galerii Manggha

Choć w Krakowie nigdy nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć, część jest bardziej ulotna, niż inne. Dlatego jeżeli właśnie przyjechaliście do apartamentu w Krakowie, zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Szkoda wyrzucić! Design japońskich opakowań" w galerii Manggha. Wystawę można oglądać od końca listopada zeszłego roku, ale jeżeli dopiero przyjeżdżacie do Krakowa, może to być ostatnia okazja, żeby obejrzeć wystawę - jej czas trwania mija 26 lutego.

 

Europejski design komercyjny potrafi być interesujący dla niektórych - wystawa ta nadaje tematowi dalekowschodnią optykę, tworząc zupełnie nową warstwę już wcześniej ciekawego tematu. Wystawa jest podzielona na trzy części: „Artystyczna Japonia”, „Alchemia codzienności” oraz "Ozdobione intencje”.

 

Pierwsza z części skupia się na przedmiotach zgromadzonych przez dziewiętnastowiecznych kolekcjonerów japońskiej kultury materialnej, a więc przedmiotów, które stały się inspiracją do powstania zjawiska Japonizmu w sztuce Zachodu - mowa tu oczywiście o zachodniej fascynacji tym, co japońskie.

 

Druga część, "Alchemia codzienności" pokazuje przedmioty w opakowaniach, które wybrane zostały jako najlepsze na organizowanym co dwa lata przez Japońskie Stowarzyszenie Wzornictwa Opakowań konkursie.

 

"Ozdobne intencje" przedstawia owoce tradycyjnej sztuki dekorowania podarunków, w tym przypadku przez ekskluzywny dom towarowy Mitsukoshi. Prezenty stanowią jedną z ważniejszych form konsumpcji w Japonii, a przychody z esprzedaży mają szczególne znaczenie dla japońskich domów towarowych.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, informacje znajdziecie na pod adresem manggha.pl/exhibition/84

 

Polecane apartamenty
Jeżeli chcecie Państwo, aby wyjątkowy duch krakowskiej historii towarzyszył Wam również po skończeniu dnia zwiedzania, polecamy apartament Belle Epoque Apart Residence 23. To komfortowy i wyposażony apartament w kamienicy o bardzo...
od 339.00 zł
Komfort, design i historia - tak krótko podsumować można Belle Epoque Apart Residence. Jeżeli szukacie Państwo interesującej alternatywy dla hotelu, te apartamenty w Krakowie będą strzałem w dziesiątkę. Apartament w...
od 287.00 zł
Dla tych, którzy oczekują więcej, niż tylko komfortu, ale nie chcą z niego rezygnować ani iść na kompromisy, proponujemy apartament w Krakowie Belle Epoque Apart Residence 25. Ten trzyosobowy, w pełni wyposażony apartament w...
od 339.00 zł
Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@tww.pl
Zend\Mvc\Router\Http\RouteMatch Object ( [length:protected] => 50 [params:protected] => Array ( [controller] => Application\Controller\News [action] => view [module] => application [lang] => pl [front] => apartamenty_w_krakowie [front0] => apartamenty_krakow [news-url] => krakow-wystawa-manggha ) [matchedRouteName:protected] => polish-hostname/home/apartment-krakow/news/single-news )