Poleć przez email
Pin It

Jarmark Bożonarodzeniowy Kraków 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie to ponad stuletnia tradycja, która i w tym roku sprawi, że Rynek Główny rozświetli się świątecznymi kolorami. Jarmark zaczyna się 29 listopada i potrwa aż do 26 grudnia. Nie może Cię zabraknąć na tym wspaniałym świątecznym wydarzeniu.

 

Czy warto przyjechać do Krakowa na Jarmark Bożonarodzeniowy?

 

Krakowianie od ponad stu lat mogą cieszyć się targami świątecznymi, i wcale nie zdziwiło ich, to że w 2012 roku program CNN Travel oświadczył iż Kraków jest najlepszym miastem do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny i magiczny, co sprawiło, że niemal każdy pragnie choć raz w życiu przyjechać w tym okresie do Krakowa.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Kraków - Atrakcje

 

Zapach choinki, całe mnóstwo kolorowych światełek i dźwięki kolęd. Bez tych rzeczy nie wyobrażamy sobie świątecznego klimatu i oczywiście Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

Ale nie zapominajmy o najważniejszym, w końcu jarmark to zakupy, i właśnie po to się tu wybieramy. A będzie w czym wybierać! Niemal 80 wystawców nie tylko z Polski ale i z zagranicy zaprezentuje swoje produkty, ozdoby świąteczne czy kunszt kulinarny. 

 

O naszą uwagę będą zabiegać rzemieślnicy i twórcy “DIY”, którzy wytwarzają ręcznie m.in.: bombki, ozdoby i stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, drewniane zabawki i szopki, szydełkowe serwetki, wełniane skarpety i wiele więcej. 

 

A gdy już zmęczy Cię szukanie wyrobów handmade to zawsze możesz skosztować czegoś na ciepło: pieczone kasztany, staropolskie pierogi, oscypki, grillowane mięsa, pajdy ze smalcem, do tego możesz napić się ciepłej herbaty lub aromatycznego “Grzańca”, a na koniec dosłodzić się prażonymi orzeszkami lub owocami w karmelu, goframi, piernikami i domowymi ciastami.

 

Dzieci dodatkowo będą miały możliwość napisania listu do Świętego Mikołaja.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko zakupy i jedzenie ale również występy na żywo. Inscenizacja Dziadów, Korowód Kolędników, wizyta Świętego Mikołaja czy Opłatek Prezydencki.

 

Warto wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie, by poczuć świąteczny klimat, kupić kilka drobiazgów, spróbować lokalnej kuchni. Uważaj! Tutejsza atmosfera jest nie do podrobienia, a Ty zapragniesz wracać tu co roku. Tylko pamiętaj, że ostrzegaliśmy.

 

 

 

Nocleg w pobliżu Jarmarku Bożonarodzeniowego

 

Jeśli zapragniesz przyjechać do Krakowa na Jarmark Bożonarodzeniowy, to koniecznie sprawdź ofertę naszego aparthotelu - Belle Epoque Residence:

  • - znajdujemy się zaledwie 600 m od Rynku Głównego,

- nasze apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne,

- serwujemy pyszne śniadania do apartamentów,

- nasza recepcja jest czynna 24/h,

- możesz zrelaksować się w saunie,

 

 

Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@apartart.pl