Poleć przez email
Pin It

Apartament czy hotel, czyli jak spędzić wakacje idealne?

Podczas planowania wyjazdu - zarówno na dłuższe wakacje, jak i krótki weekendowy wypad - każdy z nas napotyka na kilka niewiadomych, pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Jaki środek transportu wybrać? Gdzie się udać? Jak wybrać termin wyjazdu? Wśród takich pytań coraz częściej pojawia się też pytanie na jaki rodzaj pobytu postawić – zatrzymać się w hotelu czy raczej wybrać apartament na wynajem? Na to właśnie pytanie spróbujemy sobie dzisiaj odpowiedzieć.

 

Hotel i apartament – dwa style wypoczynku

 

Załóżmy, że udajemy się na wakacje w góry. Zastanawiamy się co wybrać – hotel czy apartament w Zakopanem? Oczywistym jest, że istnieje spore grono zwolenników zarówno pierwszej jak i drugiej opcji. Przeciwnicy apartamentów często podkreślają, że tego rodzaju wyjazd wiąże się z koniecznością samodzielnego sprzątania czy przygotowywania śniadań, podczas gdy właściwie wszystkie hotele mają tego typu usługi w swojej ofercie. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to stereotypowy, często już nieaktualny pogląd, ponieważ powstaje coraz więcej apartamentów lub nawet aparthoteli, które także oferują swoim gościom usługę sprzątania czy możliwość zamówienia śniadania do apartamentu.

 

W tej kwestii apartamenty na wynajem zaczynają dorównywać hotelom, co znacznie umacnia ich pozycję w branży turystycznej.  Ponadto, apartamenty dają swoim gościom duże poczucie prywatności i swobody. Mamy dla siebie całe, rozległe mieszkanie, w którym o każdej porze dnia i nocy możemy na przykład ugotować sobie w kuchni na cokolwiek tylko mamy ochotę. Atut ten jest szczególnie ważny także dla osób podróżujących z małymi dziećmi, które jadają często i o różnych porach.

 

O ile hotele dają możliwość integracji z rodziną, przyjaciółmi lub nowo poznanymi znajomymi w częściach wspólnych, o tyle w apartamencie wiąże się to z dużo większą swobodą. Jeżeli mamy taką ochotę wybieramy jedynie swoje towarzystwo i przyjmujemy znajomych w salonie swojego apartamentu. Dodatkowo, jeśli wyjeżdżamy większą grupą, możemy zatrzymać się w dwóch lub nawet w jednym dużym mieszkaniu, bez konieczności rezerwowania osobnych pokoi dla każdej osoby lub pary. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza koszty podróżowania, pozostawiając jego standard na tym samym wysokim poziomie.

 

Najlepszy kompromis – aparthotel!

 

Zarówno hotele jak i apartamenty mają swoich zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie innego sposobu podróżowania, jednak co jeśli istnieje możliwość, aby połączyć najlepsze cechy hotelu i apartamentu w jedno i móc usatysfakcjonować wszystkich gości?

 

Taką właśnie możliwością jest rozwiązania, które staje się w naszym kraju coraz popularniejsze – aparthotel. Jest to miejsce, gdzie w jednym budynku znaleźć można kilka lub kilkanaście apartamentów na wynajem, ale także miejsce, w którym można zamówić śniadanie, transfer na lotnisko, usługę sprzątania mieszkania, a także skorzystać z pomocy profesjonalnej recepcji. Jest to optymalne rozwiązanie, które łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy i walory zarówno hotelu jak i apartamentów – duże poczucie prywatności, swoboda, ale także możliwość uzyskania pomocy i wszelkich informacji od wyspecjalizowanych pracowników obiektu.

 

Wszystkim z Państwa, którzy zastanawiają się nadal co wybrać polecamy nasz aparthotel w Krakowie oraz apartamenty w Zakopanem. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych opcji na pobyt w stolicy Tatr:

 

Apartament w Zakopanem z kominkiem (numer 6)

Trzypokojowy apartament w Zakopanem (numer 3)

Przestronny apartament z antresolą (numer 8)

Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@apartart.pl
Zend\Mvc\Router\Http\RouteMatch Object ( [length:protected] => 63 [params:protected] => Array ( [controller] => Application\Controller\News [action] => view [module] => Application [lang] => pl [news-url] => https-www-apartamentywpolsce-pl-blog-apartament-czy-hotel ) [matchedRouteName:protected] => polish-hostname/blog/single-blog )