Poleć przez email
Pin It

Dlaczego warto odwiedzić Zakopane?

Zakopane. Jedno z najpiękniejszych polskich miast i jeden z najczęściej wybieranych kurortów górskich w środkowo-wschodniej części Europy. Dlaczego? Co czyni je tak wyjątkowym i co sprawia, że turyści tak chętnie odwiedzają stolicę polskich Tatr?

 

Odpowiedzi jest wiele. Po pierwsze natura gwarantująca niepowtarzalne wrażenia z pobytu. Różnorodna fauna i flora regionu zapewnia zapierające dech w piersiach krajobrazy, niezapomniane widoki, ale też doskonale dopełnia klimat, który tworzy wokół siebie Zakopane.

 

Po drugie niezwykle bogata kultura i tradycja, zakopiańska architektura, góralska muzyka, regionalne stroje oraz tradycyjny styl życia mieszkających tam ludzi. Nie sposób pominąć też licznych muzeów zlokalizowanych w historycznych budynkach, m.in. Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza czy doceniane wśród turystów Muzeum Oscypka. Wszystko to sprawia, że każdy odwiedzający miasto turysta czuje się tam naprawdę wyjątkowo.

 

Na popularność tej części Polski wpływa również różnorodność tras wycieczkowych. Coś odpowiedniego dla siebie znajdą tu zarówno wielbiciele wspinaczek wysokogórskich (Kasprowy Wierch, Orla Perć, Granaty), amatorzy malowniczych szlaków (Dolina Pięciu Stawów, Kalatówki), jak i rodziny z dziećmi (Morskie Oko, Dolina Chochołowska). Każda z tras, którą oferują turystom polskie góry, jest zadbana, drobiazgowo opisana i doskonale przygotowana na piesze wędrówki.

 

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek Zakopane do zaoferowania ma kilkanaście stoków narciarskich. Wśród nich te dla początkujących (Nosal, Harenda, Małe Ciche, Witów Ski), stoki dla miłośników górskich krajobrazów (Polana Szymoszkowa, Kotelnica Białczańska) oraz te dla zaawansowanych narciarzy lubiących zjazdy na najwyższym poziomie (Kasprowy Wierch). Przy większości stacji znajdują się klimatyczne punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz szkółki, z których skorzystać mogą zarówno dzieci i osoby początkujące, jak i osoby chcące doskonalić swoją technikę.

 

Mówiąc o Zakopanem, nie sposób nie wspomnieć o przepysznym i niepowtarzalnym regionalnym jedzeniu. Jest go tu naprawdę wiele. Oprócz restauracji w miejskim stylu, oferujących tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu, znajdziecie tu szereg regionalnych karczm oferujących najróżniejsze góralskie przysmaki (w tym wyśmienite góralskie sery wytwarzane w miesiącach wypasu owiec, czyli od maja do przełomu września i października, takie jak: oscypek, bundz, gołka, korbacz) oraz nieodłączne przy nich góralskie trunki.

 

Zakopane to też bogata baza hotelowa i tanie noclegi w typowo górskim klimacie, które idealnie dopełniają każdy górski wyjazd. Kominki, owcze skóry na siedziskach, drewniane elementy wyposażenia oraz zakopiańskie wzornictwo to tylko niektóre z wyróżniających te wnętrza cech. Mamy nadzieje, że udało nam się odpowiedzieć na zadanie w pierwszym akapicie pytania, jeśli nadal jesteście żądni informacji na temat tego niezwykłego miejsca, w następnym wpisie przybliżymy wam najważniejszą ulicę w Zakopanem - Krupówki. Odpowiemy na najczęściej zadawane przez turystów pytania: Krupówki - co zjeść, Krupówki - co warto zobaczyć, oraz o atrakcjach najpopularniejszej ulicy Zakopanego. Zachęcamy także do przeczytania poprzednich wpisów, z których dowiedzieć się możecie między innymi co robić w Zakopanem zimą oraz poznać interesujące fakty o zimowej stolicy Polski.

Telefon:
48 12 638 02 12
Adres e-mail:
biuro@apartart.pl